Hindistan’da suya düşen telefonunu almak için barajı boşalttıran yetkiliye para cezası

Hindistan’da özçekim yaparken suya düşürdüğü telefonunu almak için barajın tamamını boşalttıran bir hükümet yetkilisi, 640 dolar para cezasına çarptırıldı.

Chhattisgarh eyaleti Su İşleri’nden yapılan açıklamada, eyaletin Kanker bölgesinde misyonlu bir besin müfettişi olan Rajesh Vishwas’ın, özçekim yaparken düşürdüğü telefonunu almak için yetkili makamdan barajdaki suyu boşaltma müsaadesini almadığı gerekçesiyle 640 dolar para cezasına çarptırıldığı kaydedildi.

Açıklamada, Vishwas’ın telefonunu almak için yaklaşık 4,1 milyon litre suyu boşalttığı aktarıldı.

Vishwas’ın olaydan sonra açığa alındığı aktarılırken Kanker bölgesi yöneticisi Priyanka Shukla ise açıklamasında, olayla ilgili soruşturmanın sürdüğünü belirtti.

Baraja düşen 1200 dolar pahasındaki telefonunun bulunması için evvel bölgedeki dalgıçlara başvuran Vishwas, gayretlerin sonuçsuz kalması üzerine, fiyatını ödediği dizel yakıtlı su pompasını devreye sokarak barajın tamamını boşattırmıştı.

Olayın akabinde vazifesi berbata kullanmaktan hakkında soruşturma açılan Vishwas, telefonunda zımnî hükümet dokümanları olduğunu ileri sürmüştü.

Vishwas, suyu boşaltmak için bir baraj yetkilisinden

“sözlü izin”

aldığını; yetkilinin, pompalanan suyun civardaki bir sulama kanalına yönlendirilerek çiftçilerin kullanımına sunulacağını söylediğini argüman etmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir