iPhone kullanıcılarının tepkisini çeken özellik değişiyor

iOS 16.1 için yayınlanan yeni bir beta sürüm güncellemesi, iPhone’lardaki pil göstergesini yeniledi. Ekranın sağ üst kısmında yer alan ikon, artık doluluk düzeyine nazaran değişiyor.

ABD merkezli teknoloji devi Apple’ın kısa bir mühlet evvel kullanıcıların hizmetine sunduğu iOS 16, sayısız sıkıntıyla birlikte geldi. Bu problemler ortasında aygıt etkinleştirmeyi engelleyen çok önemli bir kusur olduğu üzere kullanıcıların uygulamaları kullanmasına sekte vuran kopyala-yapıştır fonksiyonu üzere nispeten küçük kusurlarda vardı. Apple şu sıralar, bu sıkıntıları çözmek için uğraşıyor.

Kullanıcıların şikayetlerine nazaran değişiklikler yapılıyor

Webtekno’nun haberine nazaran iOS 16, kusurların yanı sıra kullanıcı şikayetleriyle de gündemden düşmedi. Örneğin pil göstergesi. O denli ki iOS 16, pil yüzdesini de gösteren yeni bir gösterge ile geldi. Lakin bu defa de batarya düzeyini gösteren kısım sabit hale getirilmişti. Kullanıcılar ise bu duruma reaksiyon gösterdiler. Kullanıcıların genel talebi, pil yüzdesi düştükçe pil ikonundaki doluluk düzeyinin düşmesiydi. Apple, kullanıcıların talebini karşılıksız bırakmamış üzere görünüyor.

Apple, iOS 16.1 için yeni bir beta sürüm güncellemesi yayınladı ve bu güncelleme, kullanıcıların istediği hareketli doluluk düzeyini içeriyor. Lakin güncellemedeki tek yenilik bu değil. O denli ki kullanıcılar, kilit ekranlarında da pil yüzdesini görebilecekler. Bu özellik tıpkı iOS 15’te olduğu üzere çalışacak. Böylece kullanıcıların talepleri karşılanmış olacak.

Apple, iOS 16.1’in kararlı sürümünü ne vakit yayınlayacağını açıklamadı. Lakin bu noktada, çok uzun bir müddet beklenileceğini düşünmüyoruz. Çünkü iOS 16, esasen sayısız yanılgıyla geldi ve kullanıcı tecrübesi, şu an için pek de güzel durumda değil. Bu problemlerin çözülebilmesi için güncellemenin azamî süratte yapılması gerekiyor. Özetle iOS 16.1, birkaç gün içerisinde yayınlanabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir