İstanbul Yedikule Göğüs Hastalıkları Hastanesi’nde Doktordan Hemşireye Taciz

İstanbul Yedikule Göğüs Hastalıkları Hastanesi’nde hemşire H.Z. asistan doktor S.E. tarafından cinsel hücuma uğradığı argümanıyla şikayetçi oldu. Asistan doktor S.E. dün gözaltına alındı.

İstanbul Yedikule Göğüs ve Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim Araştırma Hastanesi’nde misyonlu asistan doktor, dün nöbetçi hemşireye cinsel atakta bulunduğu savıyla gözaltına alındı.

Hastanede vazifeli bayan çalışanlar benzeri taciz olaylarının sıkça yaşandığını ve hastane idaresinin bu savların üzerini örttüğü argümanıyla basın açıklaması yapma kararı aldı.

Yedikule Göğüs Hastalıkları Hastanesi’nde 19 yıldır hemşire olarak görev yapan H.Z. (Güvenlik nedeniyle isim değiştirilmiştir) ameliyathane nöbetçisi olarak kaldığı hastanede nöbetçi odasında istirahat ederken teze nazaran içeri asistan doktor S.E. girdi.

H.Z. kendisi uyurken odaya giren S.E.’den rahatsız olarak dışarı çıkmasını istedi. Fakat S.E., H.Z.’ye cinsel hücumda bulundu.

H.Z., olayın akabinde psikiyatri kısmında misyonlu bir hekimin yanına giderek başına gelenleri anlattı ve daha sonra da polisi arayarak şikayetçi oldu. Şikayet üzerine harekete geçen polis asistan doktor S.E.’yi gözaltına aldı.

Kadın çalışanlar basın açıklaması yapma kararı aldı

Kadın çalışanlar hastanede taciz hadiselerinin çok sık yaşandığını lakin hastane idaresinin savların üzerini örten bir tavır göstermesinden dolayı pek çok mağdurun şikayetçi olamadığını anlattı. H.Z.’nin şikayetçi olması üzerine harekete geçen bayan çalışanlar 13 Mart Pazartesi 12.30’da hastane önünde basın açıklaması yapma kararı aldı.

KAYNAK: Gazete Duvar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir