Müzisyeni, ikinci kez ‘çiftetelli’ çalmayınca döven 9 kişi serbest

Olay, 21 Ekim gecesi Mudanya ilçesi İyice Mahallesi’ndeki bir gece kulübünde meydana geldi. Bir küme, teze nazaran sahnede olan müzisyen Özkan Süslerer’den ikinci defa çiftetelli oynama müziği çalmasını istedi. Süslerer, bir mühlet sonra parçayı tekrar çalacağını söyleyince kümeyle müzisyen ortasında tartışma çıktı. O anlar güvenlik kamerası tarafından saniye saniye görüntülendi. Çalışanlar ve öteki müşterilerin ortaya girmesiyle tartışma sonlandırılırken kalabalık küme, mola vererek sahneden inen müzisyeni, gece kulübünün art tarafında bulunan bahçede darbetmeye başladı. Süslerer, küme tarafından dövüldü.

1 AY İŞ GÖREMEZLİK RAPORU ALDI

Olayı gören çalışanların ortaya girmesiyle, kümenin elinden kurtarılan Özkan Süslerer, ihbarla olay yerine gelen sıhhat grupları tarafından yapılan birinci müdahalesinin akabinde ambulansla Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırıldı. Kaburgasında kırık oluşan ve omzu çıkan 3 çocuk babası 25 yıllık piyanist şantör Süslerer, 1 ay iş göremezlik raporu alırken, omzu çıktığı için de uzun müddet org çalamayacak.

ADLİ DENETİM KURALIYLA ÖZGÜR KALDILAR

Olayın akabinde Mudanya İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından soruşturma başlatıldı. Kamera imajlarından kimlikleri tespit edilen şüphelilerin, gece kulübünün bulunduğu İyice Mahallesi’nde yaşadıkları belirlendi. Mudanya İlçe Jandarma Komutanlığı grupları tarafından gözaltına alınan 9 kuşkulu, jandarma karakolundaki süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edildi. Şüpheliler isimli denetim kuralıyla hür bırakıldı. 

KAYNAK: DHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir