Şadi Özdemir üniversiteli gençlerle buluştu

BURSA (İGFA) – Nilüfer Belediye Lider Adayı Şadi Özdemir, iktisattaki makûs gidişattan en fazla etkilenen kesim olan üniversiteli gençlerle buluştu. Görükle Gençlik Evi’deki buluşmaya gençlerden büyük iştirak oldu. CHP Nilüfer İlçe Başkanı Özgür Şahin’in de katıldığı buluşmada Şadi Özdemir, idareye geldiklerinde hayata geçirecekleri projeleri anlattı ve “Bütün çalışmalarımızı katılımcılıkla, ortak akılla yürüteceğiz. Gençlerle ilgili ne yapacaksak size de danışacağız birlikte nasıl olacağına karar vereceğiz” dedi.

“EN BÜYÜK SORUN BARINMA VE YEMEK”

Gençlerin sorularına da karşılık veren Şadi Özdemir’e gelen taleplerin büyük kısmı barınma, ulaşım ve yemek takviyesi oldu. Gençlerin problemlerinin farkında olduklarını söyleyen Özdemir, “Ekonomik koşulların bu kadar ağırlaştığı bu devirde gençlerin eğitim hayatlarını zahmetle sürdürdüklerini biliyorum.

Sizleri dinledim ve en büyük derdinizin bütçelerinizi denkleştirmek olduğunu bir kere daha gördüm. Burada hepimize misyon düşüyor. Sizi, bunları düşünmek zorunda bırakmamalıyız. Siz eğitiminize odaklanmalısınız. Bu durum çok üzücü. Barınma ve yemek konusunda daha fazla dayanak sağlanmalı. Bu bahiste hayırseverler dayanağıyla kentimize yeni öğrenci yurtları kazandırmak üzere bir projemiz var. Ayrıyeten bilhassa öğrencilerin ağır olduğu bölgelerde ucuz ve sağlıklı besine ulaşabilecekleri alternatifleri hizmete sunacağız” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir