Sarunas Jasikevicius’tan Baskonia açıklaması

Fenerbahçe Beko, Turkish Airlines EuroLeague 2023-24 dönemi 27. hafta maçında Baskonia Vitoria-Gasteiz’i konuk ediyor. Yarın Ülker Spor ve Aktiflik Salonu’nda oynanacak uğraş öncesi Başantrenör Sarunas Jasikevicius ile Georgios Papagiannis açıklamalarda bulundu.

Sarunas Jasikevicius, “Bizim için çok kıymetli bir maç olacak. Baskonia play-off amacı olan bir ekip. EuroLeague’de iki maçlık bir yenilgi serimiz var ve bilhassa ulusal maç ortası sonrası tekrar EuroLeague moduna dönebilmemiz çok büyük değer taşıyacak. Elbette Baskonia çok tehlikeli bir hamle grubu. Howard ve McIntyre üzere çok tesirli hamle oyuncuları var ve tıpkı vakitte birçok oyuncuları mükemmel bir dönem geçiriyor. Sonuç olarak EuroLeague’de her maç zordur ve bu da onlardan biri olacak.” dedi.

Georgios Papagiannis ise, “EuroLeague sahnesine geri dönüyoruz. Elbette EuroLeague’de her maçı kazanmak için oynuyoruz lakin bilhassa iç saha maçlarımız daha da büyük değer taşıyor. Baskonia katiyetle bu maça hazır bir formda gelecektir ve biz de bu türlü âlâ bir rakibe karşı kazanmak için çok uygun bir performans göstermemiz gerektiğini biliyoruz.” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir