Vali Yerlikaya’nın katılımıyla kan bağışı rekor denemesi

Şişli Kaymakamlığı’nın öncülüğünde Türk Kızılay İstanbul Şubesi ve Şişli Belediyesi “Şişli’de Rekor Zamanı” sloganıyla kan bağışı kampanyası düzenledi.

Bağışçılar bir AVM önüne kurulan Kızılay çadırına gelerek kan veriyor. Kampanyada bir günde en çok kan verme rekoru olan 587 kişi geçilmeye çalışılacak. Kampanya 5 Kasım’a kadar devam edecek.

Kan bağışında bulunarak kampanya dayanak veren İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, “İstanbul’da bir günde kan verme rekoru 587 kişi. Bugün bu meydanda kaymakamımız diyor ki ‘Diğer ilçelere, başka kampanyalara meydan okuyoruz’. Bir günde 587 kişinin üzerinde kan bağışı yapılmasını bekliyoruz. İnşallah 600’ü geçelim. Bu öbür kampanyalara bir nefes olsun. Onlara da bir heyecan gelsin istiyoruz. Türk Kızılayı’nın liderinden her bir neferine, burada vazifeli olan herkese bu kentin valisi olarak teşekkür ediyorum. Bu güzellik hareketlerinin artarak devam etmesini temenni ediyorum” dedi.

Etkinlikte, Toplum Takviyeli Polislik Ofis Amirliği’nin, ‘Ses Ver Hayata Emniyetli Yarınlara Projesi’ kapsamında kurulan Kuştepe Çocuk Korosu da sahne aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir